Česky English

Kam v Jihlavě za kulturou

Jihlava je kulturní město. To určitě uvítáte, jestliže si pro pobyt vyberete období, kdy je chladno a brzy se stmívá. Tady jsou tipy, kde se bavit.

Horácké divadlo

Jestliže běžně nemáte na divadlo čas, zajděte sem během svoji dovolené na Vysočině. Horácké divadlo v Jihlavě patří k našim předním scénám. Má rozmanitý repertoár, z něhož si určitě vyberete. Návštěvu si můžete ještě zpestřit prohlídkou galerie, která je v suterénu divadla.

Kina v Jihlavě

Jestliže preferujete kino, máte více možností. Ve městě mají multikino CineStar Jihlava, kde se promítá ve čtyřech sálech nebo kino 5D Cinema Maxim, kde se s vámi bude pohybovat sedadlo a váš zážitek ještě ozvláštní efekty, jako je např. vítr nebo vodní pára. Náročného diváka určitě zaujme kino Dukla Jihlava. To má totiž kromě hlavního programu i alternativní program, kdy je k vidění třeba balet nebo opera.

Club Xanadu

Chcete si zatančit? Dobrou volbou bude Xanadu Jihlava, kde se o hudbu postarají přední dýdžejové. Klub se pyšní oceněním Bar roku a také kvalitní vzduchotechnikou, takže kouř z cigaret váš večer určitě nepokazí.

Muzeum Vysočiny

Bez návštěvy muzea nebude vaše dovolená v Jihlavě kompletní. Dozvíte se zde spoustu zajímavostí o historii a přírodě. Opravdu jen namátkou: Nahlédnete do latinského gymnázia, městské lázně nebo měšťanského pokoje, spatříte model mamutího mláděte a podíváte se do mraveniště.

Dům Gustava Mahlera

Jestliže patříte k obdivovatelům světoznámého skladatele a dirigenta Gustava Mahlera, určitě navštivte expozici věnovanou jeho životu a tvorbě. Zajímavostí je určitě část o Mahlerově rodině. Věděli jste třeba, že jeho otec vyráběl pálenku a v podnikání byl velmi úspěšný? Ti, co přijeli do Jihlavy s dětmi, určitě uvítají, že v Domě Gustava Mahlera mají i dětský koutek.