Počátky hradu spadají do poslední třetiny 14.století, kdy jej vlastnil pravděpodobně Jindřich z Dubé. Později ho vlastnil např. Trčkové z Lípy, Kryštof Karel z Roupova, aj. Za 30-ti leté války je pravděpodobně pobořen a užíván k hospodářským účelům. Orlík začíná pustnout a je rozebírán na kámen. Od roku 1997 je areál zpřístupněn veřejnosti. Na hradě je k vidění zachovalá vstupní brána, hranolová věž a zbytky obytných budov. Byla zde také obnovena chlebová pec, kde si návštěvníci o letních měsících mohou vyzkoušet pečení chleba.
VíceLenka Bednářová z Nové Bystřice je autorkou nejrozsáhlejších dějin, vytvořených klasickou technikou háčkování. Rekordmanka v průběhu 11 měsíců uháčkovala celkem 85 lidských a 24 zvířecích postav, které tvoří celkem 26 výjevů z různých období od pravěku až po současnost. K vytvoření celého rozsáhlého díla, na němž rekordmanka pracovala po dobu přibližně 700 hodin čistého času, nebylo použito nic jiného než 3 druhy háčků, jehlice na pletené doplňky postav a především 18 km příze různých barev, 380 korálků a 23 kg výplně. Dějiny jsou oficiálně zaevidovány do České databanky rekordů a budou zapsány v letošním zbrusu novém vydání České knihy rekordů.
VíceNová expozice Muzea rekordů a kuriozit vystavuje unikáty ze sirek – housle, kytary, mandolíny, vázy, obrazy, přes 80 staveb autora Tomáše Kordy. Fotovýstava – Řemesla v České knize rekordů.
VíceNová expozice, která přibližuje práci švadlen a ševců v domácím prostředí. Zejména pro malé návštěvníky, kteří si chtějí sami něco zkusit, jsou připraveny různé aktivity, při nichž si budou moci vyzkoušet své dovednosti – např. tkaní na malém tkalcovském stávku, či vyrobit jednoduchou botu z látky.
VíceRegionální národopisná expozice. Středověké hornictví. Nejznámější rodáci. Historie Přibyslavského spolku. Selská jizba.
VíceMichalův statek nabízí návštěvníkům návrat do života lidu našeho kraje v období od konce třicetitileté války až do zrušení roboty v roce 1848.
Více